5 tipů jak udělat (Business Tuesday) Nekonferenci lépe

Zájem Petry Hubačové z Tuesday Business Network o můj názor na Nekonferenci mě potěšil, bohužel nemůžu příliš dobře sloužit – dostavil jsem se až na samotný závěr akce s cílem natočit video pro první podcast na BuzzMagu – jak s pořadateli Nekonference, tak s některými (nepochybně zajímavými) návštěvníky akce (zamýšlené video o QR kódech s Martinem Koptou nakonec neklapnulo pro pokročilý čas a špatné světelné podmínky – není to ale ještě ztraceno, zatím můžete o QR kódech číst u Adama Javůrka).

Jak jste mohli vyčíst mezi řádky minulého příspěvku o Nekonferenci, jsem fanouškem podobných událostí. Jak bych nekonferenci udělal (snad) lépe? Z informací, které jsem získal od Ivana Pilného a účastníků kteří hned po “přednáškách” nezmizeli jsem si nakonec jakýs-takýs názor udělal. Samotný typ/formát akce “unconference” se mi líbí. Co by se dalo zlepšit.?

  • wifi!!! (a to tak rychlé, aby nebyl problém, když budou přednášející i flipboardisti streamovat videa z webu
  • začít dříve, končit později; u Business Tuesday asi problém, ale kdy jindy “unconferenci” zvládnout než o víkendu?
  • více místností, jedna hlavní s projekcí a omezeným počtem přednášek (v dalších 2-3 místnostech po několika flipboardech a/nebo LCD displejích)
  • lepší postavení židlí v “projekční” místnosti (spíše než do kruhu asi půlkruh – vzhledem k projekci)
  • místo červených karet raději na začátku akce uspořádat “kvalilifikaci” na použití projektoru (méně přednášejících*, důraz na “popřednáškovou” diskuzi, ostatní dostanou přiděleny flipboardy)

Původní formát unconference (té kalifornské) jsem neprostudoval, tak snad mé náměty neodporují samotné podstatě unconferencí. Budu vám vděčný (a TBN možná také), když dáte v komentářích vědět, jak byste unconferenci pojali vy.

* nemůžu než souhlasit s Michalem Bergem (i když se jednalo o OpenMeeting), že morem podobných akcí není ani tak příliš vysoký počet účastníků nebo (slabá) četnost akcí (i když, čím houšť, tím lépe), jako spíše příliš-mnoho přednášek/témat.Odebírejte BuzzMag na email

Zavřít
Starší příspěvky:
Opravdu je pirátství (tak velký) problém?

Blíží se změna pojetí autorského práva? Srovnejte následující dva pohledy na věc a dejte vědět v komentářích, co si o...

Zavřít