Japonci požadují po Googlu stažení Street View

google-maps-japanPodle zprávy Reuters má Google opět problémy s právy, ač se tentokrát nejedná o YouTube. Japonská občanská skupina The Campaign Against Surveillance Society (Kampaň proti společnosti pod dohledem) požaduje, aby Google odstranil Street View, tedy rozšíření map Google.

Street View, jehož uvedení se v České Republice těšilo poměrně velké popularitě, nabízí “360 stupňů” pohled na ulice 50 měst v USA, několik oblastí v Evropě a 12 japonských měst. Poslední jmenované je trnem v oku zmíněného občanského sdružení.

streetview-japan

Právě v případě společnosti Google je těžké uvěřit, že se skupina orientovaná na ochranu soukromí zaměřila právě na mapy a nezbývá než souhlasit s Mikem Masnickem, že Street View je jen ztěží útokem na soukromí.

Google fotí veřejné prostory, na které se může dívat kdokoli. Neděje se to v reálném čase, nebo něco takového. Je to jen nehybný snímek veřejného prostoru, který může vyfotit kdokoli s foťákem. Mám porozumění pro obavy lidí ze zvyšujícího se neustálého dohledu nebo ztráty soukromí, ale úsilí na boj s těmito věcmi by se mělo zaměřit na oblasti, ve kterých jde o skutečné ohrožení soukromí — nikoli na užitečnou službu jako je Google Street View.

Myslíte si, že Street View ohrožuje soukromí? Představují jiné služby společnosti Goolge hrozbu pro soukromí svých uživatelů?Odebírejte BuzzMag na email

Zavřít
Starší příspěvky:
Twingly uvedlo BlogRank a Top 100 blogů

V úterý Twingly představilo žebříček Top 100. se kterým souvisí také s uvedéní algoritmu na řazení stránkek - BlogRanku. V...

Zavřít