Kolem Facebook alikace Scrabulous to opět vře

Populární Facebook aplikace Scabulous “zažila” začátkem roku problémy s autorskými právy. Zdravý rozum tehdy nabízel jednoduchý scénář jak celou situaci vyřešit. Majitelé autorských práv ke hře Scrabble, výrobci hraček Hasbro a Mattel ale byli jiného názoru.

Před měsíce už to vypadalo, že se problém s právy vyřeší tak, že jeden z držitelů digitálních práv, RealNetworks, aplikaci Scrabulous prostě koupí. Případ je totiž navíc zamotaný tak, že digitální práva díky smlouvám jak s Mattelem tak s Hasbro vlastní právě RealNetworks. Aby to nebylo málo, práva má také společnost Electronic Arts díky smlouvě s Hasbro.

Vyhlídky na akvizici se ale definitivně rozplynuly, protože RealNetworks překvapivě oznámili vlastní Facebook alikaci Scrabble by Mattel, která má být určena uživatelům mimo Spojené státy a Kanadu (Mattel má práva na hru mimo Severní ameriku, zatímco Hasbro v Severní americe). Přesto není v plánu lokaci uživatelů ověřovat. Electronic Arts by tedy ještě mohli teoreticky situaci zkomplikovat.

Podle New York Times si oficiální hra během “týdnů” získala pouze 2 000 uživatelů, tedy zhruba 0,003 % hráčů Scrabulous (kolem 600 000 uživatelů). Navíc Timesy se Scrabble by Mattel nebyly příliš spokojeny jak po stránce rychlosti načítání, tak s tím, že hra neakceptuje slova z Tournament World List Scrabble slovníku. Zdroj: Marketing PilgrimOdebírejte BuzzMag na email

Zavřít
Starší příspěvky:
CEO Yahoo vzkazuje Ballmerovi z Microsoftu: Přestaň lhát a koukej přidat

Přestože se dalo očekávat, že reakce na dopis, který poslal CEO Microsoftu Steve Ballmer do Yahoo, se bude točit kolem...

Zavřít