Multimediální sociální avatary mEgo navyšují kapitál o dalších 2,5 mil. dolarů

megoSlužba mEgo umožňuje tvorbu přenositelných flashových avatarů – widgetů, které agregují uživatelův obsah z jeho profilů na social sítích.

Od roku 2007, kdy byl startup spuštěn na konferenci TechCrunch40, si mEgo získalo milion uživatelů, při 20% meziměsíčním růstu. Kromě miliontého uživatele startup oznámil další “andělské” kolo financování, při kterém získal 2,5 milionů dolarů.

Už v dřívějších kolech mEgo od investorů inkasovalo 1,1 milionu v květnu 2006, později si připsalo ještě 2 miliony (7/2007). V součtu s aktuální investicí to dělá celkem 5,6 milionu amerických dolarů.

Od konkurenčních firem pracujících na podobných avatarech, jako Gizmoz nebo Voki, by se mělo mEgo odlišovat tak, že je spíše jakýmsi hrdlem pro fotky a síťové profily, než vyumělkovaným sebe-portrétem.

Jak je částečně vidět z níže vloženém příkladu, mEgo obsah agreguje ze služeb jako YouTube, Flickr, Facebook, Last.fm nebo Twitter. Widgety mEgo, které může uživatel použít na svém blogu, nebo na social sítích, dosahují v souhrnu měsíčně zhuba 30 milionů zobrazení.

Zdroj: TechCrunch.Odebírejte BuzzMag na email

Zavřít
Starší příspěvky:
Riverbed kupuje Mazu Networks za 25 mil. dolarů v hotovosti

Riverbed Technology, jeden z výrazných hráčů zabývajících se optimalizací WAN, v úterý pohltil producenta softwaru na správu sítě - Mazu...

Zavřít