MySpace, LinkedIn, Salesforce.com a Friendster se přidali ke Google OpenSocial

OpenSocial je platforma pro developery podobná té co známe z Facebooku. Narozdíl od Facebooku ale není omezená jen pro jeden web (ač si ho cení na 15 miliard dolarů). Už když Google OpenSocial představil, byla podepsaná partnerství se službami LinkedIn nebo Friendster, Googlem vlastněný Orkut nepočítaje. Další partnersví na sebe nenechala dlouho čekat.

Podle agentury Reuters se přidalo také MySpace, respektive Google a MySpace oficiálně oznámili, že spolu na projektech pracují už více než rok. Mezi další social sítě a společnosti které OpenSocial implementují patří Engage.com, hi5, Hyves, imeem, Ning, Oracle, Plaxo, Salesforce.com, Six Apart, Tianji, Viadeo nebo německý klon LinkedIn XING.

Platforma OpenSocial staví na technologii Google Gadgets a nabízí základní sadu API pro social aplikace, prostřednictvím které se vývojáři dostanou k informacím o uživateli (z profilu), o jeho “přátelích” (social graf) a k jeho aktivitám (co právě dělá apod.). Vzhledem k použité technologii si developeři pro přístup k feedům nebo “přátelům” ze social sítí vystačí s JavaScriptem a HTML. Dokonce ani nepotřebujete vlastní server (nebo web hosting) – jen si prostě pomocí Google Gadget Editoru a jednoduchého API postavíte komplet social aplikaci.

Vypadá to, že nástup social médií bude ještě mohutnější, než by se čekalo. A zase to bude mít pod kontrolou Google – jak jinak. A Facebook to s MS stihnul sfouknout asi opravdu doslova na poslední chvíli. Nebo to jen potvrzuje, že Microsoft na hru Facebooku musel přistoupit, pokud to se zamýšleným vlivem na social inzerci (nebo s webe vůbec) mysllí vážně? Zdroj: AppScoutOdebírejte BuzzMag na email

Zavřít
Starší příspěvky:
WordPress vyhrál kategorii Open Source Social Networking CMS

Packt Publishing uspořádalo anketu o nejlepší open source publikační systémy (CMS). "Soutěžilo" se celkem ve čtyřech kategoriích, o nejslibnější Open...

Zavřít