Social Innovation Camp v Bratislavě: Síla webu pro sociální změnu

 Na včerejším BuzzMeetu se ukázala Volja Dudko a představila akci Social Innovation Camp. Více už zpráva, kterou mi Volja poslala.

16. až 18. září se v Bratislavě sejdou sociální inovátoři, geekové, designéři, specialisté v oblasti marketingu a podnikání z celé Střední a Východní Evropy aby během tří dnů přeměnit té nejlepší nápady do podoby fungující internetové služby, která pomůže vyřešit nějaký konkrétní sociální problém.

Hlavním cílem Social Innovation Camp je využit dnešní možnosti internetu nejen pro zábavu, ale a pro to aby něco vylepšit v našem okolí a podnítit občanskou aktivitu lidí.

První Social Innovation Camp se uskutečnil dubnu 2008 v Londýnu. Během Campu byli vybrané šest projektů, které z čerstvých nápadů se přeměnili do podoby účinných modelů. Dva projekty bylo oceněné porotou a dostali nejvyšší cenu: Enabled by Design – portál pro lidí které kvůli svému zranění nebo postižení potřebují upravit design nějaké věci kolem sobě, a Visiting Prisons – portál, který by měl pomoct rodinám vězňů zvládat rozloučení se svými příbuznými.

Jaké ještě projekty se zrodily z Social Innovation Campu?

The Good Gym – pomáhá lidem nasměrovat jejích fyzickou energii v pozitivním směru, tak že integruje každodenní cvičení sportujících lidí z návštěvy osamělých starších lidí.

Useful Visits – platforma pro ti,které během svých zahraničních cest jsou ochotní pomáhat na různých dobrovolných akcích.

MyPolice – stránka, na které občané mohou hodnotit práci policie a navrhovat postupy pro jeji vylepšeni.

Wee Day Out – online databáze toalet, které mají bezbariérový přístup.

Ty nejlepší nápady pro Social Innovation Camp jsou takové, které:

  • pomocí webu mohou přinést nějakou sociální změnu a umožní lidem dělat prostředí kolem sebe lepší
  • vytvoří technologie, která bude užitečná pro všechny, nejen pro geeky
  • neopakují to co už existuje a aktivně se používá – mělo by to byt inovační řešení pro nové nebo jíž existující problémy
  • týkají se Česka, ale by mohli byt aplikované a v jiných zemích

Nemusí to byt už hotový rozjetý projekt, ale spíš koncept, který během tří dnů zdokonalí a přemění v plnohodnotnou internetovou službu.

Jak můžete se zapojit do Social Innovation Campu:

1. Pošlete svůj nápad

Z těch nápadu, které budou odeslání porota výběre té, které s jejích pohlednu mají největší potenciál aby vytvořit sociální změnu a které nejvíce prospějí od zúčastnění Social Innovation Campu. Všechny vybrané nápady budou umístěné online.

2. Zúčastněte se Social Innovation Campu v Bratislavě

Když váš nápad nebyl vybrán, nebo když nechcete v první řadě poskytnout nějaký nápad, můžete se stejné zúčastnit SICampu. Důležitý je každý člověk. Svou účastí pomůžete vylepšit nápady jiných.

3. Povězte o SICampu svým známým, které mají dobré nápady nebo umístěte odkaz na SICamp ve svým blogu.

Hlavní podmínka účasti – možnost komunikace v angličtině. Více informací naleznete na http://sicamp-cee.net/ . Hlavní organizátoři jsou Transition Online (sídlí v Praze) a Trust for Civic Society in Central and Eastern Europe (CEE Trust).Odebírejte BuzzMag na email

Zavřít
Starší příspěvky:
Video prezentácia: Social Media Revolution?

Zavřít