Média, marketing, technologie, byznys. Odebírejte na email.

Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 30. 9. 2014, 06:33

7 tipů, jak udělat portfolio designéra

Na úvod by bylo více než vhodné podotknout, že žádné “perfektní” nebo “nejlepší” portfólio či web takového designéra neexistuje. Jde spíše o to, za splní svůj účeů a zda je vytvořené správně. Pro tyto potřeby jsme pro vás sepsali několik užitečných tipů, které vám pomohou při jeho tvorbě.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 30. 9. 2014, 05:25

Google přestane hodnotit weby dle klíčových slov! Co to znamená pro obchodníky?

Již více než deset let marketéři používají správná klíčová slova k vyzdvihnutí svých webových stránek. Obchodníci důvtipně plnili odstavce klíčovými slovy, aby jejich weby byly pro Google lépe viditelné. Těmto dnům však bude brzy konec. Google totiž bude hodnotit weby i dle celkového obsahu a kvality.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 30. 9. 2014, 04:25

7 zásadních tipů pro bezpečný sexting

Zprávy se sexuálním obsahem jsou v poslední době stále častěji vídaným jevem. Především tedy mezi mladými lidmi. Jenže je tu nemalé riziko, že se s partnerem jednoho dne nepohodnete a on vaše fotografie nebo videa někde zveřejní. Bylo to tu už tolikrát.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 30. 9. 2014, 04:17

Facebook testuje speciální označení pro příspěvky z The Onion

Znáte web The Onion? Zdánlivě vypadá jako běžný zpravodajský portál a pokaždé tam najdete spoustu zpráv, které vás zaujmou hned po přečtení titulku. A víte proč? Protože tyhle zprávy jsou kompletně vymyšlené. Jenže vy to možná nepoznáte a pak nepravdivé informace začnete šířit dále. A lidé ve vašem okolí zase nebudou vědět, že The Onion není žádný zpravodajský portál, a tak zpráva půjde ještě dál. Pak někoho možná napadne, že je zvláštní, aby se zpravodajský portál jmenoval „Cibule“.

Zobrazit   Sdílet
alian.info 30. 9. 2014, 01:26

“Aký programovací jazyk sa mám naučiť, ak chcem robiť weby?”


Občas mi na FB stránke pristane v schránke nejaká zaujímavá otázka, alebo prosba o pomoc. Väčšinou ide o kontakty na osvedčených grafikov, copywriterov, sem tam chce vedieť niekto názor na nejaký jeho internetový projekt a podobne.

Začiatkom septembra som dostal otázku od chalana, čo “chce vedieť programovať moderné weby, ale nevie v čom”. Tak som sa nad tým hlboko zamyslel. Padlo zopár doplňujúcich otázok či má ísť o frontend alebo backend, aké sú jeho skúsenosti resp. čo už vie. Na prvú časť otázky odpovedal, že všetko a na druhú, že nič.

Osobne som začínal s PHP, koniec 90 rokov. PHP na backende stále dominuje, u nás je žiadané. Je to mainstream a pre moju generáciu by sa dalo povedať, že povinná jazda. Ak sa ale zamyslím, že v čom robia ľudia s ktorými som si vtedy na iCQ vymieňal kusy kódu tak pri ňom snáď nikto neostal. Buď už sú všetci konzultanti, alebo píšu v Pythone, Ruby on Rails alebo C#.

Pred desiatimi rokmi by som si za túto vetu dal facku, ale teraz poviem, že ja by som sa dobre naučil JavaScript (teraz by tu malo nasledovať info o registrovanej značke Oracle a bla bla bla). Ale áno bol by to JavaScript, bez ktorého sa na súčasnom webe nezaobídete.
Unfofficial JavaScript logo

Frontend

Machrovať, že dnes robím weby v HTML 5, je ako machrovať, že mám telefón s dotykovým displejom. Naučiť sa nové tagy bola otázka na pár minút, CSS3 dá trocha viac zabrať no bez JavaScriptu by to nebolo to čo sme chceli. Skúste si ho vypnúť a troška si posurfovať, je to ťažké. Tú dynamiku si už častokrát ani neuvedomujeme. Je to super odrazový mostík pre ďalšie frameworky na frontende.

EmberJS

Backend

Prečo nevyužiť znalosť JavaScriptu aj na server-side? Myslím, že node.js nemusím veľmi predstavovať. Pre svoju efektivitu postavenú na non-blocking I/O a asynchrónnych udalostiach ide o platformu ktorá sa stala synonymom pre real-time web.

node.js

A inde?

Veľa aplikácii používa JavaScript (a JSON) syntax, napríklad NoSQL databáza MongoDB. Takisto CouchDB, ďalšia NoSQL databáza používa pre dotazovanie JavaScript syntax. Ak vás zaujíma vývoj mobilných aplikácii tak aj tu už viete všetko čo k tomu potrebujete. Apache Cordova umožňuje vytvárať multiplatformové aplikácie napísané v HTML, CSS a JavaScripte. Nezaostáva ani Microsoft – ten tiež umožňuje tvoriť aplikácie ako pre mobilný tak aj desktopový operačný systém v JavaScripte.

Kapitolou samou o sebe sú aplikácie, ktorých funkčnosť sa dá rozšíriť týmto skriptovacím jazykom. Spomeniem len LibreOffice, rozšírenia do Google Chrome, herný engine Unity a podobne.

To bylo málo…

Tak málo, říkáš? No dobře. JavaScript má syntax podobnú ako jazyk C. Čiže pri prechode na niečo iné s ňou nebude problém, to skorej so samotnou logikou kódu. Príkladom môže byť ActionScript používaný na tvorbu hier v Adobe Flash Builder. A ani samotný JavaScript už každému nestačí – máme tu CoffeeScript, Google tlačí svoj Dart a podobne.

Každopádne ak sa chcete venovať vývoju pre web JavaScript určite nie je stratený čas, skôr naopak. Toľko moja odpoveď.

Zobrazit   Sdílet
Médiář.cz 30. 9. 2014, 00:00

úterý 30. 9.

Jak televize Nova na internetu vytěžuje Láďu Hrušku? I to se dozvíte zítra u nás.

Zobrazit   Sdílet
404M.COM 29. 9. 2014, 20:25

Hardcore reklama na Twitter

Už se mi na Twitter jednou mihla celkem zajímavá reklama, ale v záplavě informací o jednom SEO fenoménu jsem jí ignoroval. Dneska se mi ale zobrazila znovu a musím uznat, že tedy potenciál, který v sobě má, se Facebook může zahrabat. Schválně koukněte na to: Search engine land mi nabízí jedním kliknutím odběr jejich novinek […]

Zobrazit   Sdílet
CzechCrunch 29. 9. 2014, 16:52

Brněnské Comprimato získává investici ve výši 1 milionu euro

10659288_569086706531167_3179868149064603380_nA je to oficiálně venku. Investiční fondy Credo Ventures a s Y Soft Venture Capital  (Y Soft) společně ohlašují investici ve výši 1 milionu euro, která putuje do …

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 29. 9. 2014, 16:51

7 tipů, jak ušetřit starosti i finance s operativním leasingem

Operativní leasing je v podstatě dlouhodobý pronájem automobilu, u kterého vám leasingová společnost nabídne full-service. Co to pro vás znamená? Ve zkratce tolik, že platíte pouze pravidelné měsíční splátky bez nutnosti počátečních akontací a velkých investic.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 29. 9. 2014, 16:43

Tisková zpráva: Společnost Roku zveřejnila program „Roku Powered“

Tento program umožní poskytovatelům služeb zvýšit pomocí internetu hodnotu nabídek předplacených televizních kanálů (Pay TV) IBC2014 Společnost Roku Inc. dnes oznámila, že zaváděním programu Roku Powered™ hodlá rozšířit svou mezinárodní…

Zobrazit   Sdílet
MladýPodnikatel.cz 29. 9. 2014, 15:42

Inzerce: Operativní leasing ano nebo ne?

Testovali jsme různé možnosti financování nových vozů. Potřebujete-li do firmy nový vůz či vozy, otázka jejich financování bude zřejmě.. přejít na článek

Zobrazit   Sdílet
BREAK PR 29. 9. 2014, 15:06

Film o Jimi Hendrixovi – díky copyrightu bez Hendrixovy hudby

Tohle dítě se narodilo mrtvé. Bez ohledu na to, že hlavní roli filmu ztvárnil Andre “3000″ Benjamin, hvězda skupiny Outkast. Řeč je o filmu Jimi: All is By My Side Johna Ridleyho, který šel v pátek ve Státech do kin. Protože se tvůrci nebyli schopni dohodnout s držiteli práv, film o Jimi Hendrixovi totiž neobsahuje […]

Zobrazit   Sdílet
CzechCrunch 29. 9. 2014, 15:00

Tragédie: Nový iPhone 6 Plus se prý ohýbá v kapse. Co na to říká Apple?

10575-2886-140923-iPhone_6_Plus-Bend-lCelé je to jen vyhrocená bublina! Tento týden hipsteři s upnutými kalhotami ze všech koutů světa objevili „nečekaný“ fyzikální jev: když těleso o tloušťce …

Zobrazit   Sdílet
Médiář.cz 29. 9. 2014, 14:43

Impuls po 15 letech končí s Regie, jde k Radio United

Obchodní zastoupení změní Babišovo rádio k 1. lednu 2015.

Zobrazit   Sdílet
MediaGuru 29. 9. 2014, 14:16

Impuls přejde od RRM do skupiny televize Prima

Andrej Babiš a Ivan Zach vytvoří druhý největší komerční subjekt na trhu tuzemské rádiové reklamy. celý článek »

Zobrazit   Sdílet
Motejlek.com 29. 9. 2014, 12:23

Bývalý šéf České exportní banky Jiří Klumpar byl bez práce jen chvíli, nastupuje do zajímavé bankovní pozice

V květnu Jiří Klumpar, fyzik a někdejší nucený právce Agrobanky, rezignoval po sílícím politickém tlaku na pozici ředitele a předsedy představenstva České exportní banky. O nabídky neměl nouzi, nakonec dal přednost návratu do bankovnictví. Od začátku října se ujme vysoké a poměrně exponované pozice v jedné z velkých bank na českém trhu.
Poznámka: Článek je přístupný pouze registrovaným uživatelům.

Zobrazit   Sdílet
MladýPodnikatel.cz 29. 9. 2014, 12:11

Inzerce: Občas se obloze objeví i mrak

Fungování podniku, ať už rozjetého nebo právě začínajícího, vyžaduje pořádnou dávku trpělivosti a samozřejmě financí. Nedostatek financí v dnešní.. přejít na článek

Zobrazit   Sdílet
Médiář.cz 29. 9. 2014, 11:18

Formuli 1 získal místo Novy Sport1 a Sport2

Exkluzivní vysílací práva platí pro roky 2015 až 2017.

Zobrazit   Sdílet
MediaGuru 29. 9. 2014, 11:00

Slabý: Krok primátora je drsný, ale outdooru pomůže

Na pražských stavebních předpisech tratíme taky, říká generální ředitel JCDecaux Pavel Slabý. celý článek »

Zobrazit   Sdílet
CzechCrunch 29. 9. 2014, 10:00

Sekáč a majitel NBA týmu L.A. Clippers Steve Ballmer zakázal hráčům používat iPhony

UnknownSteve Ballmer, bývalý generální ředitel a šílený motivátor společnosti Microsoft, si koupil za dvě miliardy dolarů novou hračku—basketbalový tým LA Clippers.  I přesto, že Ballmer nemá s Microsoftem …

Zobrazit   Sdílet
MediaGuru 29. 9. 2014, 10:00

První data o Skypu: měsíčně má 3,2 mil. uživatelů

Dosah platformy Skype odhaduje NetMonitor na polovinu české internetové populace. celý článek »

Zobrazit   Sdílet
Kvasnička Jan - Blog 29. 9. 2014, 09:35

Chcete vyšší konverze? Zkuste porušit pravidla

Dne 25. září se v Praze konala konference E-business Forum 2014, která je převážně zaměřena na eshopy a vše kolem nich. Loni jsem měl tu čest zde přednášet na téma Zvyšování konverzního poměru prakticky, letos jsem byl pozván s tématem … Continue reading

Zobrazit   Sdílet
Médiář.cz 29. 9. 2014, 09:00

Televize KinoSvět startuje celoplošně

Stanice Leoše Pohla a Jana Jurky jde do zemské televizní sítě Radima Pařízka a večer také na satelitní Skylink.

Zobrazit   Sdílet
MediaGuru 29. 9. 2014, 08:49

Kriminálka Anděl se v neděli dostala před Vinaře

Oba seriály přesáhly milion diváků, Kriminálka získala o 54 tisíc diváků více než Vinaři. celý článek »

Zobrazit   Sdílet
Médiář.cz 29. 9. 2014, 08:45

Mafra začíná propagovat týdeník Téma

Reklama na nový týdeník, který vyjde v pátek 3. října, se objevuje v denících MF Dnes a Lidové noviny.

Zobrazit   Sdílet
MediaGuru 29. 9. 2014, 08:01

Kinosvět TV startuje celoplošně, mění program

Kinosvět TV přechází na celoplošné vysílání, nabízet chce záhady, celovečerní filmy a dokumenty. celý článek »

Zobrazit   Sdílet
Médiář.cz 29. 9. 2014, 07:00

Přijďte na mikrokonferenci o videoreklamě. Už pozítří

Jak se ujala videoreklama na českém internetu, včetně mobilních přístrojů? Přiblížíme ve středu 1. října v novém Global Centru.

Zobrazit   Sdílet
MladýPodnikatel.cz 29. 9. 2014, 07:00

Martin Světlík: Zařízení Applu prostě a jednoduše fungují a uživatelé se mohou plně soustředit na svoji práci

Všimli jste si, kolik internetových podnikatelů používá produkty značky Apple? Kolika různým webovým studiím svítí bílá jablíčka na pozadí.. přejít na článek

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 29. 9. 2014, 06:30

TEAMPLUS: Bude povinná vojna? Přidejte se raději k nám!

Již několik let přináší internetový magazín do vašich domovů kvalitní a leckdy i zábavné novinky ze světa internetu, ze světa IT. Za tu dobu se u nás vystřídala řada redaktorů dobrých i špatných. Avšak, i sportovní týmy občas hledají nové lidi. My na tom jsme podobně. Musíme naverbovat “nové pěšáky”, chcete-li nové lidi, kteří chtějí psát, které zajímá Internet a sociální sítě. Přidej se tedy k nám, začni psát pro internetový magazín plný elánu a dobré nálady! Začni psát pro Objevit.cz a objev IT!

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 29. 9. 2014, 06:06

Etiketa na sociálních sítích: 10 věcí, kvůli kterým vás mohou vyhodit z práce

A máme tu další článek zabývající se etiketou na sociálních sítích. Nyní se podíváme na 10 věcí, které vám mohou pokazit či rovnou ukončit vaši pracovní kariéru. Dle nejnovějších průzkumů až 73% personalistů kontroluje účty na sociálních sítích při výběru vhodného kandidáta.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 29. 9. 2014, 06:06

OBRAZEM: Street-artové malby ptáků, které vás jistě uchvátí

Street-Art se na Objevit objevuje pravidelně. A asi víte proč – jedná se o skutečně umění. Nyní si ukážeme jednoho brazilského umělce, jehož kresby nabývají až skoro abstraktního rozměru.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 29. 9. 2014, 06:06

Jak zobrazit fotky ze zpráv na Facebooku

Zajímalo by vás, jaké všechny fotografie jste s různými lidmi sdíleli v konverzacích na Facebooku? Tak se pojďme podívat, jak to zjistit.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 29. 9. 2014, 04:24

Řidič Uberu napadl kladivem svého zákazníka

Uber se nejdřív jevil jako naprosto skvělý nápad. Mnoho lidí bylo moc šťastných, že se dostal i do Česka. Jenže v poslední době se jen hemží různými skandály. Nedávno přišla zpráva o tom, že jeden řidič v San Franciscu způsobil vážná poranění cestujícímu pomocí kladiva. Dal mu přímo do hlavy.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 29. 9. 2014, 03:47

Apple ve své zdravotní aplikaci zapomněl na menstruaci

Vagína. Jejím úkolem je rodit děti, dělat podivné zvuky při sexu, krvácet a produkovat hlen, který se některým lidem s větší fantazií zdá podobný cestičkám slimáků.

Zobrazit   Sdílet
Bigvilik's Brand Building Blog 29. 9. 2014, 01:01

MSM 65: Sluneční bouře

Při pohledu na oblohu to dnes nevypadá, ale je tam. Slunce. Hvězda. Občas vyroní více energie než třeba, a může nastat sluneční bouře, která přeruší komunikační linky, oslepí satelity a vůbec izoluje vše pracně spojené. Je paradoxem, že v korporacích, usazených v pohodlných klimatizovaných kancelářích, kde nepoznáte střídání denních či ročních dob, zuří slunečné bouře […]

Zobrazit   Sdílet
Médiář.cz 29. 9. 2014, 00:00

pondělí 29. 9.

Po Týdnu, Motejlkovi a Forbesu vydává svůj žebříček miliardářů Euro.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 28. 9. 2014, 23:50

Co nabízejí nejnovější televize na trhu? Budete koukat!

Není žádným tajemstvím, že v dnešní době se konkurence napříč technologickými vymoženostmi předhání, kdo přijde na trh s něčím novým. Stejný trend můžeme sledovat i u dnešních chytrých televizí, které…

Zobrazit   Sdílet
Médiář.cz 28. 9. 2014, 23:02

První online předplatné Hospodářek vydraženo za 9.999 Kč

Economia začala vybírat online předplatné – kolem nového webu Hospodářských novin slavnostně vztyčila paywall.

Zobrazit   Sdílet
Simindr.cz 28. 9. 2014, 22:50

Jak jsem se stal motýlem

Projekt Mé dětství v socialismu od samého začátku provázely
neuvěřitelné souhry šťastných náhod. Byly to všechno takové ty chvíle,
které si člověk rád připomene, až zas někdy bude všechno na levačku.
Příběh o efektu motýlích křídel člověk slyšel mnohokrát. Ale
představit si tenhle zvláštní obraz na hranici reality a fantazie pro mě
bylo mnohem těžší. Jak uchopit tu působivou metaforu, že všechno souvisí
se vším, že i malé mávnutí křídel jednoho drobného tvora v jedné
části světa dokáže spustit hurikán na opačné straně zeměkoule? Až
jsem se jedním takovým nepatrným motýlem nějakou podivuhodnou shodou
okolností sám stal. Už zpětně nejsem schopen úplně přesně
rekonstruovat tu chvíli, kdy mě napadlo dát dohromady vzpomínky na dětství
v socialismu. Zatímco Marcel Proust se do hledání ztraceného času pustil
díky vůni madlenky namočené do čaje, mně vlastní dětství před rokem
nečekaně připomněla vůně zcela odlišná. Přesněji, byl to zápach.
Úplně stejný, jakým byla cítit před mnoha a mnoha lety zpuchřelá
zahradní hadice, roztékající se na horkém letním slunci u tety na chatě.
Řetězec asociací se pomalu dal do pohybu. A když jsem si letos na jaře
četl komiks Marzi o dětských vzpomínkách francouzské autorky polského
původu na socialistické Polsko, odhaduju, že zřejmě někdy v tu chvíli
kolečka v mé mysli zapadla do sebe. Když však člověk dostane nápad, na
který sám nestačí, řekne si o pomoc. Nejdřív šlo jen o pár
kamarádů – oslovil jsem asi dvacet známých přes Facebook a prakticky do
dvou hodin jsem jich měl patnáct potvrzených. To mě nakoplo. Vymyslel jsem
pracovní název, spatlal dohromady ironický obrázkový poutač a poslal
dalším lidem. A počty přihlášených začaly narůstat, novináři a lidé
kolem těch internetů, které pravidelně potkávám, kamarádi, pak dávní
spolužáci i známé osobnosti, které jsem si povzbuzen odezvou troufnul
oslovit. A když se před námi objevilo 25. výročí oslav listopadové
sametové revoluce, všechno to začalo dostávat nový rozměr a vlastně
i smysl. Začal jsem 10. června. Do konce července jsem měl…

Zobrazit   Sdílet
Motejlek.com 28. 9. 2014, 22:25

Brněnský továrník přece jen hodlá investovat miliardy v Rusku

Před rokem jsme poprvé psali o ruských ambicích významného evropského výrobce zemědělské techniky, ovládaného brněnským miliardářem. Letos v březnu to ale vypadalo, že z akce sejde, podnik nevyužil lhůtu poskytnutou Rusy na využití vyčleněných pozemků. I přes napjatou politickou situaci jsou teď ale Češi znovu na ruském koni.
Poznámka: Článek je přístupný pouze registrovaným uživatelům.

Zobrazit   Sdílet
Adam Jurák píše 28. 9. 2014, 22:09

Burčák pod Petrovem

Moje první povídka. Začíná takto: „Běžím podchodem a slyším píšťalku. Beru schody po třech…“ A je vlastně o něčem úplně jiném ;)

The post Burčák pod Petrovem appeared first on Adam Jurák píše.

Zobrazit   Sdílet
Padákův deníček 28. 9. 2014, 19:29

Proč nepoužívat Slack.com?

Po asi 1/2 roce testování Slack.com máme v týmu programátorů první vzpouru – přemotivovaný smajlíky, který v defaultním nastavení přináší moc štěstí. 

Zobrazit   Sdílet
404M.COM 28. 9. 2014, 15:34

Prodané .cz domény 22. – 28. září

Dneska je tak krásně, že je pomalu až hřích sedět u počítače. Takže to vezmu tentokrát rychle a půjdu si zaběhat :) Tento týden se povedl dAukce. Po delší době cena prodaných domén přesáhla 20K CZK a nebylo to kvůli jedné drahé doméně, ale hned 9 kouskům, které se prodaly za více jak 1K CZK. […]

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 28. 9. 2014, 11:58

VIDEO: Co kdyby kočky místo mňoukání říkaly „hej“?

Jaký zvuk vydává kočka asi všichni ví už od dětství. Ale co kdyby vydávaly jiný zvuk? Co kdyby se jejich typické „mňau“ nahradilo lidským „hej“? Jestli vás zajímá, jak by to vypadalo, tak se podívejte na toto video.

Zobrazit   Sdílet
Médiář.cz 28. 9. 2014, 10:30

Český Impuls pro důchodce přešel na ostrý provoz

Druhá stanice nejposlouchanějšího tuzemského rádia vysílá jen české písně, a to na středních vlnách a z Prahy taky digitálně.

Zobrazit   Sdílet
MediaGuru 28. 9. 2014, 10:02

Babovřesky zválcovaly konkurenci s 1,8 milionem

Televizní premiéra filmové komedie se stala hlavním tahákem sobotní večerní televizní nabídky. celý článek »

Zobrazit   Sdílet


Odebírejte BuzzMag na email

Zavřít