Média, marketing, technologie, byznys. Odebírejte na email.

MladýPodnikatel.cz 29. 3. 2015, 20:07

Inzerce: Jak založit novou společnost co nejrychleji a nejlevněji?

Podnikání je samo o sobě obtížné, takže je nepochopitelné, proč nám stát tolik komplikuje i obyčejné zakládání nových firem… přejít na článek

Zobrazit   Sdílet
MediaGuru 29. 3. 2015, 15:33

T-Mobile natáčí s českou fotbalovou reprezentací

T-Mobile připravuje kampaň k zápasům české fotbalové reprezentace. celý článek »

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 29. 3. 2015, 14:03

Facebook umožňuje odebírat události stránek

Facebook nově umožňuje přihlásit se k odebírání událostí vytvořených stránkami. Pokud se k odběru přihlásíte, už nikdy nezmeškáte žádnou událost, kterou bude pořádat stránka, která vás zajímá.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 29. 3. 2015, 12:30

Apple si nechal patentovat nové technologie, chce rozpoutat revoluci ve fotografování?

iPhone už nabízí jeden z nejlepších fotoaparátů mezi smartphony, ale vypadá to, že Apple chce zajít ještě dál. Minulý týden totiž vyšel na povrch nový patent, který si zaregistroval. Týká se fotoaparátu.

Zobrazit   Sdílet
MediaGuru 29. 3. 2015, 09:48

Česká Miss přitáhla přes 900 tisíc diváků

Prima v sobotním večeru uspěla s přenosem Česká Miss, stal se jedničkou večera. celý článek »

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 28. 3. 2015, 23:42

Apple je jako Hitler, říká čínský CEO společnosti LeTV

Výrobci smartphonů s Androidem měli vždy tak trochu tendenci zpochybňovat iOS a utahovat si z něj. V Číně nedávno vznikla kampaň, za kterou stojí společnost LeTV. CEO společnosti a miliardář Jia Yueting na svém profilu v rámci sociální sítě Weibo zveřejnil obrázek, kde je systém Applu přirovnáván k nacismu. Místo hákového kříže je na obleku postavičky znázorňující Adolfa Hitlera vyobrazeno logo společnosti Apple.

Zobrazit   Sdílet
Motejlek.com 28. 3. 2015, 22:51

Parádní výkony běžců týmu motejlek.com na dnešním pražském půlmarathonu

Mnohaletá účast týmu motejlek.com na pražském půlmarathonu je již tradicí. Čtveřice statečných běžců zdolala trať dlouhou 21,0975 km ve skvělých časech. Michal Jalovecký zaběhl závod se startem i cílem na Náměstí Jana Palacha za parádních 1:21:26. motejlek.com sice nemá sportovní rubriku, ale je pravidelným účastníkem běhů Prahou. Dalším cílem je marathon na začátku května.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 28. 3. 2015, 21:14

Ručně šité motýlky Moziahovi Bridgesovi vydělaly miliony v jeho 13ti letech

Moziah Bridges je 13ti letý chlapec, který založil malou výrobu na motýlky a další pánské doplňky. Zaměstnává například svoji matku nebo babičku. Jeho společnost má ale hodnotu milionů korun. Když…

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 28. 3. 2015, 19:30

Vybavte si kancelář ergonomicky

Komfortní pracovní prostor vám pomůže cítit se v práci co nejlépe. Ergonomický nábytek a další pomůcky vám navíc pomohou vyhnout se různým zdravotním problémům.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 28. 3. 2015, 14:26

Trojici chystaných iPhonů doplní i levnější plastová varianta

Kalifornská společnost Apple by dle dostupných informací měla v polovině tohoto roku představit rovnou tři nové modely iPhonů. Trojice se bude skládat z obvyklých modelů iPhone 6s, 6 Plus a dokonce iPhone 6c.

Zobrazit   Sdílet
CleverAndSmart 28. 3. 2015, 10:57

Co mají společného zranitelnosti Beast, Crime, Poodle a Freak?

Proč je věnována nebývalá pozornost zranitelnostem v šifrovacích protokolech SSL/TLS používaných pro zajištění bezpečné komunikace mezi klientem a serverem.

Zobrazit   Sdílet
Motejlek.com 28. 3. 2015, 09:48

Slunce, měsíc a elektrárenští gepardi

Minulý pátek mnozí zavzpomínali na hodiny astronomie, když sledovali, jak hodinu před polednem měsíc částečně zakryl slunce. Zajímavé a lehce nebezpečné divadlo to nebylo jen pro davy hledící do nebe (snad nikdo nevidí sluneční srpek na sítnici dodnes), ale i pro energetiky. Ve velké části Německa k zatmění došlo na azurovém nebi, takže tamní výroba elektřiny ze solárních panelů rychle poklesla. K žádným problémům nedošlo, přesto stojí za to, se na situaci podívat podrobněji.

Zobrazit   Sdílet
MediaGuru 28. 3. 2015, 09:38

Živé kampaně určují směr event marketingu

Konference #eventforum nabídla účastníkům přehled současných trendů v event marketingu. celý článek »

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 28. 3. 2015, 09:29

Groupon dal na Facebook svůj produkt Banana Bunker a odpověděl na každý přiblblý komentář

Groupon je zahraniční společnost, která prodává slevové kupóny tak jako u nás například Slevomat. Před dvěma dny dali na Facebook jeden ze svých produktů – Banana Bunker. Plastový obal na…

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 28. 3. 2015, 09:09

Tomáš Studeník: Život po životě nám má pomoci si připomenout životní příběh každého našeho blízkého skrze texty, fotky či videa

Postavit projekt na lidské smrtelnosti? Zdá se vám to šílené? Možná je to trochu ujeté, ale přece jenom nebyl by to první pokus. V zahraničí se uchytil projekt Everplan, startup umožňující vám naplánovat, co vše se musí udělat v případě, že umřete – včetně závěti. A připomene to pak všem lidem, které si vyberete. A to je jen jeden z mnoha projektů. Dalším z nich je Životpoživotě, se kterým přišel Tomáš Studeník. Projekt, který vás může konečně učinit nesmrtelným – tedy alespoň v tom digitálním světě.

Zobrazit   Sdílet
Médiář 28. 3. 2015, 09:00

Mondelez k reklamě využívá videotéky O2 a Voyo

Videotéka internetové televize O2 poskytla prostor první placené kampani značky Jacobs Crema Gold. Ta využila i Voyo televize Nova. Projekt je dílem agentur Carat a iProspect.

Zobrazit   Sdílet
Médiář 28. 3. 2015, 00:00

sobota 28. 3.

V televizorech dnes večer Ceny Thálie 2014 a Česká Miss 2015.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 27. 3. 2015, 19:06

YouTube koketuje se 4K rozlišením

Není to tak dávno, co YouTube výrazně zlepšil kvalitu svých videí, když umožnil jejich přehrávání v 60 FPS. Jak se však nyní ukazuje, jednalo se pouze o špičku ledovce. YouTube…

Zobrazit   Sdílet
CzechCrunch 27. 3. 2015, 17:18

Tomáš Čupr a Josef Matějka investovali jednotky milionů Kč do nadějných startupů

invStartupYard, který je už nějaký ten měsíc součástí smíchovské Node5, včera ohlásil nové investorské posily na palubě. Těmi se stávají zakladatel služeb Slevomat, DameJidlo.cz a Rohlik.cz …

Zobrazit   Sdílet
Margareta Křížová 27. 3. 2015, 15:24

Na Art Prague jsou taky zákazníci nebo ne?

Byla jsem se podívat na Art Prague v Kafkově domě. No Kafkově domě, jak se to vezme. Kafka tam nikdy nebydlel, ale to je fuk, o to tady neběží. Zpět k Art Prague. Mám ráda umění, nejsem znalec, ale řídím se citem a buď se mi to líbí, nebo ne. Když si koupím obraz (obrázek), který se […]

Zobrazit   Sdílet
Martin Kasa 27. 3. 2015, 15:06

Pár (k)roků k úspěchu

Již nějakou dobu chodím jednou až dvakrát týdně běhat. Běh je skvělý na přemýšlení o businessu. Vlastně jakýkoliv sport má obrovské množství spojitostí  s prací a podnikáním.

Když běžíte, po čase vám dojdou síly. Je jen na vaší kondici, kdy se to stane. Najednou už máte pocit, že musíte zastavit. Máte pocit, že už nemůžete. Zkuste uběhnout ještě kus. Jde to. Mám to vyzkoušeno. Když dnes porazíte vůli o 10 metrů, zítra vás to posílí. Když toto uděláte pokaždé, za 2 roky budete o stovky metrů dál. A co stačí? Vydržet vždy o pár metrů déle. Pár vteřin. Trocha vůle.

Naprosto stejné je to v businessu. Velmi často se mě novináři ptají, co poradit podnikatelům, nějaký recept. A nikdy neumím konkrétně odpovědět. Odpověď ale můžete hledat v odstavci výše. Stačí věci dělat o kousek lépe, vydržet, být k sobě tvrdší. Více přemýšlet. Stačí těch pár „metrů“.

Například obchodní firma. Snadný recept. Dobře nakoupit a hlídat náklady. To zná každý. Co se stane, když budete nakupovat o 1% lépe a na provozu ušetříte taky 1%? To nezní nemožně. U menší obchodní firmy s obratem 100 milionů ročně se bavíme, zda mít či nemít 2 miliony Kč. To je ale teprve začátek. Přidejte třeba na marketing 2%. To je třeba o polovinu větší marketingový budget, než jste plánovali. Tím můžete meziročně svůj obrat výrazně navýšit. A je logické, co se analogicky stane, když takto budete uvažovat několik let po sobě.

A přitom stačí tak málo, dělat věci o malý kousek lépe. Takové drobnosti stačí k tomu, být jednou mezi nejlepšími. A nebo můžete věřit kecům o talentu a štěstí.

Zobrazit   Sdílet
MediaGuru 27. 3. 2015, 14:04

Kraft chce po fúzi s Heinz vstoupit na další trhy

Fúze firem Kraft a Heinz má přinést navýšení investic do marketingu a inovací. celý článek »

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 27. 3. 2015, 14:00

Podnikový messenger Slack chce další kolo investic

Podnikový messenger Slack před půl rokem získal investice ve výši milionů dolarů. Šest měsíců na to požádal o další investici ve výši 2 miliard dolarů. Není tomu ani půl roku…

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 27. 3. 2015, 13:42

JAN LINHART: Vědět málo je nebezpečné. Svými audioknihami pomáháme se sebevzděláváním sobě i široké veřejnosti

Jan Linhart (majitel společnosti Progres Guru, s. r. o.)si uvědomoval, že našemu trhu chybí kvalitní audioknihy, díky kterým se budou moci sebevzdělávat i ti, kteří nemají na čtení čas nebo sílu. Protože on sám trávil spoustu času v autě, audioknihy byly jasnou volbou.Rozhodl se proto šířit vědomosti a poznání originálním způsobem – pomocí audioknih, které dnes pomáhají zjednodušit práci i život mnoha posluchačům. Díky tomuto projektu vzniklo ryze české vydavatelství audioknih Progres Guru, s. r. o. zabývající se tématy osobního růstu a profesního rozvoje, které dnes oceňuje spousta profesionálů.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 27. 3. 2015, 12:28

Tisková zpráva: Česky jsou v nákupu bot konzervativní, preferují černou klasiku, v průměru kupují tři páry bot ročně

Česky jsou při výběru obuvi stále konzervativní. Ve srovnání s Němkami si kupují o více než polovinu bot méně, upřednostňují černou barvu a klasický styl. Více než 60 % českých botníků…

Zobrazit   Sdílet
Médiář 27. 3. 2015, 12:20

Empresa uvádí developerský speciál Týdne

Strostránkový přehled bytů a domů vychází 31. března, prodávat se bude za 60 Kč.

Zobrazit   Sdílet
Médiář 27. 3. 2015, 12:00

AMC dostala licenci na kanál Sport3

Nová “stanice” nabídne záběry z kokpitů formulí, doplní sportovní kanály Sport1 a Sport2.

Zobrazit   Sdílet
Apparade.cz: iPad, iPhone a jeho aplikace 27. 3. 2015, 11:22

Mobilní Seznam: když ho miluješ, není co řešit

Mezi ajťáky – kam se profesí řadíme i my – převládá názor, že prakticky není důvodu, proč by měl český člověk používat Seznam, možná s jedinou, byť citelnou výjimkou, kterou jsou seznamácké mapy. Hloupí jsme ale my a ne polovina národa, která má stále Seznam jako svou hlavní vyhledávací centrálu a pomůcku pro další práce [...]

Zobrazit   Sdílet
Médiář 27. 3. 2015, 11:20

Kolář se vrací z Mafry do Týdne

Od 1. dubna bude Petr Kolář v Týdnu opět zástupcem šéfredaktora.

Zobrazit   Sdílet
MediaGuru 27. 3. 2015, 10:26

Wollner: Babiš si u vedení ČT stěžuje pravidelně

ČT dělá podle Babiše příliš reportáží na téma hnutí ANO nebo Agrofertu, říká Marek Wollner. celý článek »

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 27. 3. 2015, 09:47

Váš telefonní operátor brzy nabídne možnost zasílat účtenky přímo na ministerstvo financí

Jak všichni víme ministr financí Babiš přišel s návrhem na elektronickou evidenci tržeb. K tomu se připojují i telefonní operátoři a nabídnou možnost odesílat informace o tržbách přímo na ministerstvo…

Zobrazit   Sdílet
MediaGuru 27. 3. 2015, 08:02

Mafra: Čtečka zdvojnásobila příjmy z obsahu

Digitální čtečka pro deníky MF Dnes a Lidové noviny přinesla růst počtu odběratelů. celý článek »

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 27. 3. 2015, 06:33

Policie dopadla muže poté, co vyfotil na Snapchat, že se ukrývá ve skříni

Christopher Wallace by s přehledem vyhrál konkurz na nejhloupějšího zloděje roku. Dokázal, že trestná činnost a focení se na sociální sítě prostě nejdou k sobě. Až se jednou budete schovávat před policí, vzpomeňte si na něj, abyste věděli, že není dobrý nápad na Snapchat fotit, kde se zrovna nacházíte.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 27. 3. 2015, 06:32

Světem se šíří zpráva o ženě střelené do obou nohou za to, že posílala pozvánky na Candy Crush

Znáte na Facebooku něco otravnějšího než neustále žádosti přátel, ať si jdete něco zahrát? Pravděpodobně ne. Jednoho muže to naštvalo až natolik, že ženě, která mu posílala žádosti na hru Candy Crush, ustřelil obě nohy. Trochu brutální, že? A lidé po celém světě tomu věří.

Zobrazit   Sdílet
Médiář 27. 3. 2015, 05:45

Wollner: „stížnost Agrofertu je výhružkou ‚už toho nechte‘“

„Dobrá zpráva o Agrofertu je žádná zpráva o Agrofertu,“ shrnuje svou zkušenost s Andrejem Babišem šéfredaktor reportážní publicistiky České televize Marek Wollner.

Zobrazit   Sdílet
Médiář 27. 3. 2015, 05:30

Barrandov přerušuje vysílání seriálu Stopy života

Televize se rozhodla jedno z hlavních děl vlastní výroby přepracovat.

Zobrazit   Sdílet
Médiář 27. 3. 2015, 00:00

pátek 27. 3.

Vrací se Tonda Blaník. V technické knihovně v pražských Dejvicích probíhá Festival Česká inovace. Digitálně vychází magazín Lui, od pondělí znovu na papíře.

Zobrazit   Sdílet
Motejlek.com 26. 3. 2015, 22:31

Proč dává slovinské petrolejářské dobrodružství nizozemské struktury J&T právě teď smysl

Na první pohled není včera oznámená akvizice necelých osmi procent akcií slovinské petrochemické skupině Petrol z hlediska nabyvatele J&T Private Equity Group ničím výjimečná. Je ale pár důvodů, proč se nájezd česko-slovenského kapitálu na jihoslovanského provozovatele sítě čerpacích stanic a prodejce plynu jeví právě v tuto chvíli jako smysluplný.
Poznámka: Článek je přístupný pouze registrovaným uživatelům.

Zobrazit   Sdílet
CzechCrunch 26. 3. 2015, 20:48

Twitter spustil nový startup, kterým chce zlikvidovat konkurenci

Screen Shot 2015-03-26 at 12.09.59Doba sociálních sítí, mobilních aplikací a všemožných technologií jde neustále kupředu. V popředí zájmu je ale v poslední době čím dál více živě streamované …

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 26. 3. 2015, 19:58

PemiK: Můj web pořád padal jak chlapi při pohledu na výstřih Megan Fox

PemiK aka Petr Macko v 18 letech dokázal mnohým social media maniakům vytřít zrak. Je to internetový bavič. Říká si PemiK a je to také nadšený YouTuber, který si kolem svého jména vybudoval již docela věrnou skupinu fanoušků. A kdo ví, třeba nám tu v Česku roste druhý Kazma nebo Leoš Mareš.

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 26. 3. 2015, 19:52

8 chyb, které udělali zakladatelé služby Liftago

Služba Liftago je velmi podobná službě Uber. Jde tedy o aplikaci, která vám ukáže kdo chce ve vašem okolí svést anebo naopak, kdo ve vašem okolí vás sveze. Díky této…

Zobrazit   Sdílet
MediaGuru 26. 3. 2015, 19:15

Nový kanál Kino Barrandov zahájí 18. dubna

Filmový kanál Kino Barrandov začne vysílat po polovině dubna. Doplní hlavní kanál. celý článek »

Zobrazit   Sdílet
Médiář 26. 3. 2015, 18:50

Kino Barrandov startuje 18. dubna

Druhá stanice televize Barrandov nabídne filmy a seriály.

Zobrazit   Sdílet
MediaGuru 26. 3. 2015, 18:36

Jacobs jako první zkouší reklamu v O2 TV

První značkou, která využívá prostor v rámci O2 TV, je káva Jacobs Crema Gold. celý článek »

Zobrazit   Sdílet
Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT 26. 3. 2015, 18:20

Prvních 28 univerzit bylo přijato do programu OSVR

O programu OSVR (Open-Source Virtual Reality) společnosti Razer se hojně mluvilo už v době jeho představení, ke kterému došlo letos v lednu. Jedním z hlavních cílů tohoto programu je umožnit využívání technologie virtuální…

Zobrazit   Sdílet


Odebírejte BuzzMag na email

Zavřít