Twitter etiketa? 15 dobrých zvyklostí

Blog Godown shrnul zásady dobrého vychování na Twitteru do 15 bodů.

twitter-etiquette-good-habits

 1. Vždy sebou na party něco přineste (dobrý obsah). Sdílejte něco unikátního a zajímavého. Něco, o čem si myslíte, že by se mohlo líbit ostatním a stálo by za to retweetnout.
 2. Vždy respektujte ostatní a tweetujte je tak, jak byste chtěli být tweetováni.
 3. Buďte zdvořilí, pokorní, šlechetní a laskaví – stejně jako by to mělo být ve vašem životě. Buďte svoji! Tímto vystoupíte z davu.
 4. Patří k dobrému vychováním poděkovat někomu za retweet nebo retweety. Můžete jim poděkovat přes @odpovědi nebo DM. Které médium je lepší je trochu sporné.
 5. Představte sebe (dobrý avatar, načechrané bio; a říkejte ostatním “zdravím” a “děkuju”). Pokud nemáte avatar, můžete být považován za spamera, nebo člověka který netweetuje často.
 6. Nedávejte lidem follow a poté unfollow, jen abyste zvýšili počet svých followerů.. záleží na kvalitě, ne na kvantitě.
 7. Buďte dobrým posluchačem, Zkontrolujte odkazy než je budete tweetovat. Ujistěte se, že tweet stojí za to sdílet a teprve potom tweet retweetněte.
 8. Pokud tweetnete mrtvý odkaz, opravte jej, pošlete znovu a smažte tweet se špatným odkazem. Také, pokud je to možné, dejte svým followerům vědět, že jste předchozí odkaz tweetnuli omylem.
 9. Vyvarujte se Auto-DM nezdarům – nepoužívejte automatické DM. Auto DM jsou extrémně obtěžující a můžete to být důvod, který bude sám o sobě stačit, abyste byli unfollowováni. Lepší je lidi DM- ilnout osobně a představit se.
 10. Není zdvořilé dělat twit-zápasení. Obhajovat svůj pohled je jedna věc, ale zápasit je jiné, prostě unfollowujte a budďte nad věcí. Nevytvářejte si místo, kde atakovat ostatní lidi. Zaměřte se na dobré věci.
 11. Sdílejte své myšlenky a nápady – a zapojte ostatní s jejich. Nakonec, není to jen o sdílení odkazů, pravdaže? Odpovídejte na @odpovědi a DM, tak se ujistíte, že budou vaši followeři vědět, že nejste bot.
 12. Pomáhejte kdykoli můžete. Pomáhejte ostatním a může se stát, že uvidíte jak vaše reputace mezi followery vystřelí vzhůru.
 13. Netweetujte pouze o svých produktech/webstránkách/organizaci, tweetujte i jiné věci.
 14. Nepublikujte v příliš krátkých intervalech (jako 10-15 tweetů za minutu a podobně). To může být pro vaše čtenáře velmi obtěžující. Možný způsob jak odstranit tento problém je nastavit tweety na běžný časový interval.
 15. Pouze nekopírujte tweety, to je forma plagiátorství, vždy zmiňte toho kdo tweetnul původně.

Jaká je vaše Twitter-etiketa?Odebírejte BuzzMag na email

Zavřít
Starší příspěvky:
Crazy japonská reklama na unikátny NIKON s projektorom

Zavřít