Vše co jste chtěli vědět o službě Meebo, ale…

meeboSandy ze startupu, který vám umožňuje přes browser komunikovat s přáteli z různých IM sítí publikovala otázky a odpovědi kolem Meebo. Můžete se tak například dozvědět, že v Meebu pracuje 27 lidí (hledají další), jejichž pracovní produktivitu občas narušují 3 štěňata (že by “zvířecí” marketing?). Za poslední rok přibyly novinky jako meebo me, meebo rooms, aplikace, nebo rozšíření pro FireFox. Ke službě se měsíčně přihlásí 7 milionů unikátních uživatelů, přes meebo me a meebo rooms jich spolu měsíčně klábosí 20 milionů.

Již dříve jste se na BuzzMagu mohli dočíst o infrastruktuře, na které Meebo běží, nyní Sandy přidala také nějaké informace z pozadí vývoje. Jak se dá u web 2.0 startupu očekávat, je to celé o open source. Bugzilla se stará o bug tracking, zdrojáky hlídá SVN. Vývoj probíhá primárně na Linuxu (Emacs a Vi). Nové verze přicházejí na svět ve čtrnáctidenních cyklech.

Meebo spolupracuje s hudebními vydavatelstvími (promo nových desek formou pozadí/skinů) a je oficiálním partnerem AOL. Pro ty z vás, kdo se pohybujete v okolí Bay Area a docházejí vám peníze může být zajímavá následující informace. Dveře kanceláří Meebo jsou otevřené všem návštěvníkům, pro které mají připraveno spoustu jídla zdarma a nálepky Meebo (najíte se a nálepky si vemete ze slušnosti ;) Zdroj: Meeblog

About Pavel Neuman

Bloger a samozvaný geek, zakladatel společnosti Buzzboot, která monitoruje sociální média a analyzuje konverzace a zvyky českých uživatelů na Facebooku, Twitteru a dalších sítích. Spojte se se mnou přes neuman@buzzboot.com, přidejte si mě na LinkedIn, na Facebooku, nebo mě následujte na Twitteru.
This entry was posted in Web aplikace and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>