Všichni propouštějí, ale Facebook, Amazon a Microsoft najímá další lidi

zuckerbergZatímco se Apple v době finanční krize chystá investovat do inovace, zvláště startupy propouštějí a šetří kde se dá. Přesto se v IT najdou firmy, které v hledání nových lidí nepřestávají. Doug Caverly z WebProNews uvádí Facebook, Microsoft a Amazon jako jedny z mála takových případů.

Zdrojem zpráv o pokračujícím hledání zaměstnanců do Facebooku je Dan Frommer ze Silicon Alley Insideru, který se účastnil konfrenčního hovoru s Markem Zuckerbergem.

Právě hovor s CEO Facebooku odkrývá “příjmy nad očekávání” a záměr najímat nové lidi, především na inženýrské a technické pozice, a také rozšířit počet lidí v přímém prodeji, jak mezínárodně, tak ve Státech. Podle toho, co ze zmíněného konferenčního hovoru Alley Insider publikoval, je Facebook při svém úsilí ve skluzu zhruba 200 lidí.

Facebook měl na konci roku 2008 kolem 800 zaměstnanců, proti asi 450 na začátku roku. To je méně než 1 000, se kterými počítal pravděpodobně do konce roku při témže konferenčním hovoru.

Podle méně přímých zpráv v najímání nových lidí nezahálejí ani Amazon a Microsoft. Vyplývá to alespoň z komplikovanějšího příběhu studenta MBA MITu v Cambridge, Saleema Hussaina. Ten se účastnil každoročního programu, kdy se studenti zmíněné MBA (celým jménem Sloan School of Management) dostanou do firem v Silicon Valley, aby si nadělali kontakty pro budoucí job, nebo zjistili možnosti pro internship. Husseinova zkušenost je taková, že Microsoft a Amazon “vypadají, že najímají na plné obrátky“, zatímco jiné firmy otálejí s odpovědmi a nabídky pozastavují. Například Google a Yahoo podle Husseina letos studenty do Silicon Valley nezvou.

(Foto: Mark Zuckerberg ze Silicon Alley Insider)Odebírejte BuzzMag na email

Zavřít
Starší příspěvky:
(Kniha) Johnatan Zittrain – The Future of Internet–And How to Stop It

Budoucnost internetu tak, jak ho teď známe, je nejistá, píše Johnatan Zittrain. Kam se bude síť sítí ubírat, proč se...

Zavřít