IOTA je otevřená a škálovatelná distribuovaná záznamová kniha, která byla vytvořena s cílem zajistit bezproblémovou hodnotu a přenos dat.
Síť speciálně vytvořena pro novou generaci digitální revoluce nazývané Internet všeho (Internet of Everything), síť určená k bezproblémové výměně dat a hodnot mezi stroji a lidmi.
Jak tato inovativní síť funguje, jaké jsou její nativní tokeny a vyplatí se do ní investovat?
Obsah článku
- IOTA: Vše, co potřebujete vědět o této kryptoměně
- Proč byla vynalezena síť IOTA?
- IOTA aktuální cena a graf
- Jak funguje síť IOTA a jaké technologie za ní stojí?
- Jak si stojí kryptoměna IOTA ve stovnání s ostatními měnami?
- Poplatky a výdaje za využívání sítě IOTA
- Jaké jsou výhody sítě IOTA?
- Lze síť IOTA použít anonymně?
- Jak bezpečná je síť IOTA?
- Jaké týmy pracují na vývoji IOTA
- Které finanční instituce jsou zapojeny do IOTA?
- Těžba kryptoměny IOTA
- Způsob uchování kryptoměny IOTA
- Vyplatí se investovat do technologie IOTA?
- Tabulka oblíbených kryptoměn pro obchodování
- Jak začít obchodovat s kryptoměnami?
IOTA: Vše, co potřebujete vědět o této kryptoměně
Díky bezstarostným transakcím, datům odolným proti neoprávněné manipulaci a nízké energetické náročnosti může síť IOTA napájet internet věcí (IoT) bez jakéhokoli požadavku na velké investice do infrastruktury.
Síť zajišťuje platnost a autentičnost dat vyměňovaných v síti a brání všem typům nedovolené manipulace. Síť IOTA také generuje svůj nativní token, který se označuje stejným názvem.
Proč byla vynalezena síť IOTA?
IOTA, kterou spolu založili David Sonstebo, Dominik Schiener, Dr. Serguei Popov a Serge Ivancheglo v roce 2015, je specializovaná distribuovaná účetní kniha typu peer to peer s primárním cílem demokratizace a napájení internetu věcí (IoT).
Síť byla navržena tak, aby poskytovala bezpečné platby a komunikaci mezi stroji. Díky inovativnímu přístupu neexistují žádné transakční poplatky bez ohledu na velikost transakce a ověření je téměř okamžité.
Teoreticky může systém ověřit neomezený počet transakcí díky své obrovské škálovatelnosti.
Jak se pohybujeme směrem k digitální budoucnosti, která bude záviset na spolehlivé komunikaci mezi zařízeními a stroji, potřebujeme důvěryhodný síťový systém, který může zajistit bezpečný přenos všech typů komunikací.
IOTA se snaží být touto sítí prostřednictvím svého jedinečného přístupu, který se zaměřuje na budování inteligentních měst, globálního obchodu, digitálních identit, řešení zaměřených na mobilitu a na sociální dopad finančního a komunikačního komfortu a efektivity.
IOTA aktuální cena a graf
Jak funguje síť IOTA a jaké technologie za ní stojí?
IOTA navrhla jinou datovou strukturu nazvanou Tangle pro ukládání a správu číselných reprezentací jedinečným způsobem.
IOTA umožňuje překonat problém se škálovatelností bitcoinů odstraněním topografických překážek používání blockchainu.
Nativní tokeny sítě jsou předminovány podobně jako XRP a transakce jsou ověřovány pomocí Tangle, Decentralized Acyclic Graph (DAG).
Jednoduše řečeno, jde o síť nesekvenčních uzlů, která umožňuje každý uzel připojit k několika dalším uzlům v jakousi „spleť“.
Ačkoli jiné blockchainy jsou také DAG, nemají stejný paralelní systém. To znamená, že v síti IOTA lze transakce zpracovávat současně.
Není nutně zapotřebí dodržovat postupné pořadí, v jakém jsou transakce uloženy ve frontě. Jak se více uzlů stává součástí Tangle, stává se síť stále efektivnější a bezpečnější.
Systém také nevyžaduje těžaře s plným uzlem, protože každou novou transakci lze ověřit odkazem na poslední dva nákupy. To nejen zkrátí dobu zpracování transakce, ale také sníží počet požadovaných zdrojů.
Na konci procesu je jednoduchý matematický problém Proof of Work (PoW) k ověření transakce. Tento protokol ověřování transakcí nevede k žádným poplatkům a spotřebovává méně energie.
To také znamená, že digitální měna může být použita v dynamickém rozsahu systémů a zařízení, aniž by vyžadovala příliš mnoho energie.
Jak si stojí kryptoměna IOTA ve stovnání s ostatními měnami?
Ve srovnání s jinými zavedenými mincemi, jako je bitcoin, má IOTA před sebou dlouhou cestu, pokud jde o přijetí na trhu jako životaschopnou měnovou alternativu.
V současné době tokeny IOTA přijímá mnoho míst, jako je Jade Bloom, Qpiter, Elemental Coffee, Gemma, Volamo, Xtensions, Monster Cleaning Services a dalších.
Nejedná se však o významné značky, a proto budou mít tokeny využití pouze pro regionální uživatele.
Jak již bylo řečeno, je třeba poznamenat, že jejím primárním cílem není stát se náhradou měny, ale vytvořit robustní síť strojů a zařízení, které spolu mohou snadno komunikovat.
Mikrotransakce jsou pouze jedním aspektem širšího využití.
IOTA má revoluční dlouhodobou vizi, jejíž naplnění může trvat roky. Do té doby je šance, že se IOTA stane všudypřítomnou kryptoměnou, relativně nízká.
Poplatky a výdaje za využívání sítě IOTA
IOTA nemá blockchain a neexistují žádní těžaři. Používá decentralizovanou distribuovanou účetní knihu, kde každá nová transakce ověřuje předchozí dvě.
To znamená, že síť Tangle nemusí utrácet prostředky za ověřování transakcí, protože to za ně dělají uživatelé v síti. To nejenže vyřeší obrovský problém se škálovatelností, ale má za následek nulové transakční poplatky.
Používání sítě Tangle vás nestojí žádný transakční poplatek. Nezáleží na tom, zda posíláte milion nebo jednu korunu, příjemce obdrží přesnou částku bez jakéhokoliv snížení.
Pokud se však chystáte koupit tokeny IOTA z burz kryptoměn nebo z obchodních platforem, bude vám účtován standardní poplatek.
Jeho výše závisí na celé řadě faktorů, včetně vaší země pobytu, množství nakupovaných tokenů, způsobu platby apod.
Jaké jsou výhody sítě IOTA?
Protože místo tradičního blockchainu používá svou vlastní distribuovanou knihu nazvanou Tangle, nabízí některé jedinečné výhody:
Nulový poplatek
Na rozdíl od jiných kryptoměn si síť neúčtuje žádný poplatek za transakci. Ať už posíláte jakoukoliv částku, příjemce ji obdrží v plné výši.
Vysoce škálovatelné
Distribuovaná účetní kniha s názvem Tangle byla navržena a zkonstruována tak inovativním způsobem, že zajišťuje mnoho různých funkcí včetně rychlého vypořádání transakcí.
Rychlé transakce
Ačkoli není IOTA tak rychlá jako některé jiné zavedené kryptoměny, stále poskytuje rychlé transakční časy. Na ověření transakce tak nemusíte čekat příliš dlouho.
Nízká energetická náročnost
Jelikož Tangle nefunguje na stejném principu jako konvenční blockchain, který vyžaduje Proof of Work, není potřeba výkonné výpočetní vybavení, takže zpracování je cenově dostupné a šetrné k životnímu prostředí.
Všestranná technologie
Nejsou to jen peníze, které můžete poslat pomocí sítě IOTA, ale cokoli, co má hodnotu, včetně dat a informací. Tangle udržuje data nezměněná, aby zajistila integritu sítě za každou cenu.
Decentralizace
I když se nespoléhá na blockchain, jeho distribuovaná účetní kniha Tangle je stále decentralizovaná platforma. To znamená, že žádný ústřední orgán nemá absolutní kontrolu nad sítí nebo transakcemi.
Ambiciózní vize
Jejím cílem je spojit všechna digitální zařízení prostřednictvím inteligentních měst, digitální identity a globálního obchodu a vytvořit tak bezproblémovou síť, která nám výrazně usnadní život.
Lze síť IOTA použít anonymně?
Anonymita se obvykle představuje jako jedna z hlavních vlastností IOTA i mnoha dalších kryptoměn.
Realita je však taková, že rostoucí regulační přísnost po celém světě způsobila, že pro kohokoli je velmi obtížné používat digitální měny zcela anonymně.
Většina zavedených burz kryptoměn a obchodních platforem musí vyhovovat předpisům Know Your Customer (KYC) a Anti-Money Laundering (AML), což znamená, že k ověření vaší identity si musí vyžádat vaše osobní údaje.
Pokud používáte síť Tangle a neinteragujete s žádnými třetími stranami, budete mít mnohem větší šanci zůstat v anonymitě.
Nicméně v případě, že chce vláda identifikovat jednotlivce stojícího za konkrétní transakcí, existuje dostatek digitální stopy, aby vás mohl vystopovat. Proto pokud jde o skutečnou anonymitu, pak vyhrává tradiční hotovost.
Jak bezpečná je síť IOTA?
IOTA používá nesekvenční distribuovanou účetní knihu. Jakmile je transakce ověřena, je nemožné, aby systém nebo kdokoliv zvenčí vrátil postup zpět a provedl jakékoli změny. A čím více transakcí síť zpracovává, tím bezpečnější se stává.
Kromě toho síť používá kryptografické šifrování pro veškerou činnost a interakci, aby odradila od napadení a udržovala data a informace co nejbezpečnější.
Jaké týmy pracují na vývoji IOTA
IOTA je obrovský projekt kryptoměny s několika částmi. Na projekt dohlížejí dvě hlavní divize.
IOTA Foundation
Jedná se o primární organizaci, která se zaměřuje na vytváření trvalých partnerství se správnými značkami a poskytování nezbytné podpory podnikatelům, vývojářům, držitelům tokenů a dalším zúčastněným stranám.
Spravuje také rozvojový fond, který poskytuje finanční podporu komunitě vývojářů IOTA, která je přítomna na různých sociálních kanálech, včetně Discord, Twitter, YouTube, Reddit a StackExchange.
V čele IOTA Foundation jsou David Sonstebo, Dominik Schiener, Dr. Navin Ramachandran a Serguei Popov. Výkonným týmem jsou Jakub Cech, Holger Kother a Cara Harbour.
Společnost zahrnuje velké množství softwarových vývojářů, včetně Alexeye Soboleva, Alexandra Schmidta, Charlie Varleye, Brorda Van Wiersta, Billa Achy, Dr. Bing Yang Lin, Hanse Mooga, Evaldase Drasutise a dalších.
Úplný seznam přispívajících členů lze zobrazit na oficiálních webových stránkách.
IOTA Technologies
Jelikož se jedná o open-source projekt, má IOTA Technologies za úkol poskytovat technickou podporu, včetně nástrojů a rámců potřebných pro další vývoj Tangle.
Patří mezi ně software Node, jako je IRI, Hornet, Bee a Chronicle a také vývojářské nástroje jako Streams, Client Libraries, Tangle Utilities a Private Networks.
Tým také pracuje na přístupovém rámci a knihovně Stronghold, které mají být přidány v blízké budoucnosti.
Které finanční instituce jsou zapojeny do IOTA?
Vzhledem k tomu, že jeho budoucnost do značné míry závisí na úspěchu Internetu věcí, nedochází k žádným přímým investicím od žádných finančních institucí ani bank.
IOTA však dokázala navázat strategická partnerství s technologickými a automobilovými giganty, jako jsou Volkswagen, Samsung a Cisco, kteří v současné době testují síť Tangle a základní technologii.
Jakmile bude vývoj dokončen, bude IOTA k testování své technologie potřebovat podporu technologických gigantů. Společnost jako Samsung může mít zásadní význam pro budoucí růst IOTA.
IOTA navíc uzavřela partnerství s vládou na Taiwanu, která poskytla svým občanům identifikační karty Tangle, což jim umožní využívat síť pro provádění mikrotransakcí a dalších digitálních interakcí, kde je nutná výměna informací.
Těžba kryptoměny IOTA
IOTA se nespoléhá na fungování blockchainu; proto tu není žádná těžba.
Místo toho síť používá nesekvenční distribuovanou účetní knihu, která spotřebitelům umožňuje používat síť k ověření předchozích transakcí.
To nejen omezuje potřebu těžařů a rozsáhlých výpočetních zdrojů, ale také řeší obrovský problém škálovatelnosti a transakčních poplatků.
Způsob uchování kryptoměny IOTA
Peněženky se používají k bezpečnému ukládání tokenů a jsou k dispozici v různých variantách, včetně hardwarových a softwarových peněženek.
Chcete-li mít své IOTA coiny v bezpečí, můžete použít jednu z následujících peněženek:
- Trinity: mobilní a desktopová peněženka
- GUI Light: peněženka pro stolní počítače
- Ledger Nano S: hardwarová peněženka
- Nostalgia Light Wallet: peněženka pro stolní počítače
- Coinbase: webová peněženka
- IOTA Wallet Ledger
- Nelium Wallet
Vyplatí se investovat do technologie IOTA?
IOTA přinesla technologický posun, který prostor kryptoměny vyžadoval k vyřešení dvou hlavních problémů – a to vysokých transakčních poplatků a škálovatelnosti.
Jeho síť Tangle je navržena tak, aby zpracovávala ověřování, takže k dokončení práce nepotřebuje bloky ani těžaře. Na druhou stranu však úspěch kryptoměny velmi závisí na úspěchu internetu věcí.
Jestli se IOTA stane úspěšnou v dosažení tohoto cíle, nebo ne, ukáže až čas.
Mezitím musíte počítat s nepředvídatelnými výkyvy cen a vysokou volatilitou krypto trhu obecně. Investujte do IOTA pouze částku, která by v případě ztráty neovlivnila vaši finanční situaci.
Naučte se základy obchodování s kryptoměnami, informujte se o nejnovějším vývoji a vždy spravujte svá rizika diverzifikací investic do různých aktiv – ať už tradičních, jako jsou akcie a komodity, nebo digitálních.
Tabulka oblíbených kryptoměn pro obchodování
Jak začít obchodovat s kryptoměnami?
1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].
2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]
3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]