Polygon vytváří škálovací rámec pro vytváření blockchainů kompatibilních s ethereem.
Tento open-source, decentralizovaný blockchain si rychle získal pozornost.
Zjistěte, o co přesně Polygon znamená, na jakém principu funguje a zda se do jeho technologie vyplatí investovat.
Obsah článku
- Co je to Polygon a jeho nativní token MATIC?
- Proč investovat do Polygonu (MATIC)?
- Kdo by měl do svých portfolií zahrnout nativní kryptoměnu MATIC projektu Polygon?
- Je investice do tokenu MATIC riskantní?
- Má kryptoprojekt Polygon budoucnost?
- Jak bezpečný je Polygon?
- Vyplatí se investice do Polygonu (MATIC)?
- Tabulka oblíbených kryptoměn pro obchodování
- Jak začít obchodovat s kryptoměnami?
Polygon, dříve známý jako Matic Network, je krypto projekt, který poskytuje infrastrukturu pro vytváření blockchainových sítí, které mezi sebou mohou vzájemně komunikovat.
Zaměřuje se tak na řešení jednoho z problému blockchainu – škálovatelnosti.
Na základě fundamentální a technické analýzy se několik analytiků a odborníků domnívá, že Polygon a jeho nativní token MATIC představuje jeden z nejlépe výnosných aktiv.
Jste-li ve světě decentralizovaného financování a blockchainové technologie nováčkem, přečtěte si více o krypto projektu Polygon a rozhodněte se, zda se do něj vyplatí investovat váš kapitál.
Co je to Polygon a jeho nativní token MATIC?
Polygon je jedním z nejpopulárnějších protokolů řešení škálování v decentralizovaném finančním prostoru DeFi.
Jeho nový token, MATIC, je 16. největším digitálním aktivem podle tržní kapitalizace po krypto gigantech, jako je bitcoin (BTC), ether (ETH), dogecoin (DOGE), cardano (ADA) nebo Binance Coin (BNB).
MATIC se používá k napájení transakcí v protokolu Polygon.
Polygon byl spuštěn v říjnu 2017 a jedná se o dobře strukturovanou platformu řešení škálování, které zlepšuje fungování decentralizovaných finančních aplikací v síti Ethereum.
Polygon se tak primárně snaží o stimulaci masového přijetí kryptoměn hledáním trvalého řešení problémů škálovatelnosti spojeného s Ethereem a dalšími blockchainy.
S rozmachem decentralizovaného financování a stoupajícím počtem uživatelů na Ethereu integrovala většina vývojářů své decentralizované aplikace DAPPS do sítě Polygon Network.
To je hlavní důvod, proč se někteří odborníci domnívají, že MATIC může být brzy další kryptoměnou, jejíž tržní kapitalizace přesáhne 100 miliard dolarů.
Někteří věří, že MATIC může jednoho dne překonat ether (ETH) a stát se druhým největším digitálním aktivem na světě.
Proč investovat do Polygonu (MATIC)?
Polygon je inovativní technologie, která mění způsob škálování technologie blockchain.
Přesněji řečeno, Polygon představil další vrstvu blockchainové technologie, která umožňuje efektivně škálovat decentralizované aplikace DAPPS a další blockchainy.
Jedním z mnoha důvodů, proč stojí za to zvážit investici do Polygonu, jsou jeho partnerství – například s GraphLinq nebo Kyber Network.
Existuje několik typů obchodníků a investorů, kteří by investováním do MATIC mohli dosáhnout velkých zisků.
Mezi ně patří:
Obchodníci s kryptoměnou
Pomocí základního výzkumu a technické analýzy se tito obchodníci mohou dozvědět více o potenciální ceně, kterou by MATIC mohl v budoucnu mít.
To jim pomůže rozhodnout se o investici do této digitální měny a dosáhnout krátkodobých i dlouhodobých zisků.
Denní obchodníci
Tito obchodníci využívají výhodu několika procentních výkyvů cen digitálních aktiv během dne.
Vzhledem k tomu, že je MATIC vysoce volatilní a stále zažívá obrovské denní objemy obchodování, může tato kryptoměna v portfoliu představovat slušný pasivní příjem v krátkých obdobích.
Nadšenci do decentralizovaného financování DeFi
Decentralizované aplikace jsou v oblibě díky vysokému procentnímu výnosu, který přinášejí svým uživatelům.
Vzhledem k tomu, že Polygon pokračuje v integraci DAPPS, může díky této funkci růst na hodnotě.
Growth Investors
Jedná se o investory, kteří se zajímají o projekty s dlouhodobým výhledem na zisk. Polygon je relativně nový projekt, který přinesl do prostoru DeFi velkou inovaci.
Čtení informačních oběžníků, sledování zdrojů v sociálních médiích, seznámení s milníky projektu, zájem investorů a tržní kapitalizace mohou těmto investorům pomoci rozhodnout se s ohledem na dlouhodobé oceňování digitálních aktiv.
Je investice do tokenu MATIC riskantní?
Investice do MATIC jako do všech ostatních kryptoměn je velmi riskantní. Při investice do tokenu MATIC je třeba zvážit všechny podstatné faktory.
Jako obchodník nebo investor byste měli vědět, že cenové předpovědi prováděné analytiky a odborníky jsou založeny na možnostech, nikoli na jistotách.
Existují tisíce lidí, kteří v roce 2021 vydělali na investici do tokenu MATIC obrovské zisky. Na druhé straně, ostatní ztratili miliony dolarů ze stejných investic poté, co se MATIC propadl o více než 50 %,
Investujte do kryptoměny MATIC projektu Polygon a dalších digitálních měn jen takové množství kapitálu, které si můžete dovolit ztratit.
{etoroCFDrisk}% maloobchodních účtů CFD přichází o peníze.
Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU velmi volatilní a neregulované. Žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.
Má kryptoprojekt Polygon budoucnost?
Dokud bude pokračovat ve vytváření decentralizovaných aplikací ve verzi 1.0 Etherea, společnost Polygon má budoucnost.
Škálovatelnost je navíc obrovským problémem napříč světem technologie blockchainu.
To znamená, že Polygon bude i nadále vytvářet užitečné aliance s různými partnery a přinese do sítě obrovskou aktivitu uživatelů.
Nicméně budoucnosti Polygonu není bez otazníků.
Je to proto, že Polygon se stal mimořádně důležitým kvůli nedostatku sítě pro zpracování více transakcí za sekundu v důsledku spoléhání se na bezpečnost v technologii Proof-of-work (POW).
Šeptá se, že Ethereum 2.0 bude dokončeno do konce roku 2021 nebo v nejhorším případě do prvního čtvrtletí roku 2022. Pokud k tomu dojde, bude Ethereum soutěžit s Polygonem o stávající a nové DAPPS.
Ostatní blockchainy mohou upgradovat na jiné algoritmy pod taktovkou Proof-of-stake (POS) a již nebudou potřebovat škálovací řešení Polygonu.
To by mohlo narušit kontinuitu platformy a dlouhodobě negativně ovlivnit její nativní token, MATIC.
Jak bezpečný je Polygon?
Vzhledem k tomu, že Polygon běží na Etheru, automaticky spadá pod jeho ochranu. Díky tomu budou hackeři muset získat více než 50 % výpočetní síly, aby mohli ovládat síť.
To je hlavní důvod, proč projekty jako Polymarket, Aavegotchi, Decentral Games, SportX, Easyfi a Neon District nadále běží na Polygonu.
Bezpečnost a legitimitu kryptoměny MATIC lze posoudit podle druhu společností, které projekt podporují.
Polygon má podporu americké burzy kryptoměn Coinbase i Binance – přičemž se jedné o dvě z nejznámějších krypto burz.
Tyto dvě burzy zaznamenávají miliardy denních objemů. Zástupci dvou centralizovaných burz poskytli podporu společnosti Polygon jako inovativnímu řešení a jeho nativnímu aktivu, MATIC.
Vyplatí se investice do Polygonu (MATIC)?
Podle cenových předpovědí odborníků a analytiků představuje Polygon dobrou investici – a to jak z krátkodobého, tak i z dlouhodobého hlediska.
MATIC se řadí mezi digitální aktiva aktivum se střední kapitalizací, neboť spadá do skupiny o rozsahu 2 miliard USD až maximálně 10 miliard USD.
Pokud bude i nadále pokračovat v trendu vzestupného vývoje, stane se MATIC dalším velkým digitálním aktivem.
I když žádná investice není bez rizika, investice do Polygonu (MATIC) přinesla během 13 měsíců (leden až květen 2021) návratnost více než 13 300 %.
Na základě počtu uživatelů jeho platformy, snadné dostupnosti, využití v programech likvidity a stálého zájmu investorů, se do tokenu MATIC může vyplatit investovat.
Mějte však na paměti, že se jedná o extrémně volatilní aktivum, proto nevsázejte veškerý váš kapitál na „jednoho koně“ a diverzifikujte vaše investiční portfolio.
Tabulka oblíbených kryptoměn pro obchodování
Klinkutím na kryptoměnu v tabulce si založíte účet a můžete obchodovat.
Jak začít obchodovat s kryptoměnami?
1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].
2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]
3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]