Buzzmag

Proč cena bitcoinu klesá? Vysvětlení je zde

proč bitcoin klesá

Proč bitcoin klesá? Bitcoin, nejslavnější digitální měna, utrpěl v posledních měsících několik porážek poté, co v polovině dubna dosáhl historického maxima – hodnoty více než 63 000 USD.

Poprvé od začátku roku klesla v druhé polovině června 2021 hodnota bitcoinu pod 30 000 USD.

V roce 2021 bitcoiny prozatím vzrostly přibližně o 11 %. Třebaže byla volatilita vždy součástí obchodování s bitcoinem a tato kryptoměna od začátků svého vzniku zaznamenala mnoho cenových výkyvů, nyní je v sázce mnohem více.

Velké korporace, včetně společností jako je Fidelity nebo PayPal, investovaly miliony, aby se dostaly na kryptoměnový trh.

Nemluvě o tisících dalších každodenních investorů, kteří kryptoměny obchodují, ať už profesionálně nebo z pozice drobných investorů.

Existují skutečné důvody, proč poptávka po bitcoinech vyschla, od vážných (oznámení o dřívějším zvýšení sazeb ze strany centrálního bankovního systému USA) až po absurdní (tweety Elona Muska).

Zkušení bitcoinoví investoři mohou intuitivně tušit, jak s těmito výkyvy, kterým bitcoin čelí, nakládat, nicméně pouhé krypto nadšence může nestálost bitcoinu připravit o nemalé sumy.

 

Proč bitcoin klesá? Co se teď děje s bitcoiny?

Bitcoin dosáhl svého historického maxima v polovině dubna poté, co se jedna z největších kryptoburz – Coinbase, rozhodla veřejně nabídnout své akcie.

Tento pozitivní posun směrem nahoru následoval po měsících pozitivního vývoje na trhu kryptoměn.

Tesla oznámila, že přijme (a bude držet) bitcoiny, finanční instituce jako BNY Mellon a Fidelity uzavřely velké obchody, aby svým klientům poskytly snazší přístup ke krypto fondům, a obří platební zprostředkovatel Mastercard uvedl, že usnadní krypto transakce.

Stát Salvador dokonce začal přijímat bitcoiny jako zákonné platidlo.

Nicméně stoupavý trend nemůže trvat věčně. Následně se rozhořela debata o katastrofálních dopadech těžby kryptoměny na životní prostředí, zatímco Čína omezila těžbu kryptoměn v mnoha svých regionech.

Kromě toho Federální rezervní systém v USA nedávno naznačil, že chce zvýšit úrokové sazby o něco dříve, než se očekávalo, aby tak zabránil nechtěně vysoké inflaci.

Vyšší úrokové sazby půjček snižují přitažlivost spekulativních aktiv pro investory, čímž se snižuje i poptávka po bitcoinech a dalších kryptoměnách.

To vše vysvětluje, proč bitcoin klesá.

 

Aktuální kurz bitcoinu a graf

 

Co s bitcoiny bude dál?

Nákup bitcoinů býval něco, co bylo vyhrazeno technologicky zdatným uživatelům.

V návaznosti na jeho složitý koncept se na internetu vyrojily tisíce článků, které zmateným čtenářům vysvětlovaly, co je to kryptoměna nebo proč existuje, jak koupit bitcoin výměnou za dolary a posléze za bitcoin koupit něco „normálního“ – například pizzu (ve výsledku hodně drahou).

V průběhu let se bitcoiny staly běžnějšími a snáze se nakupovaly prostřednictvím relativně bezpečných burz, jako je Coinbase nebo Kraken.

Mnoho investorů spravovalo své peníze tak, že jedno či dvě procenta ze svého portfolia vkládali do bitcoinů či jiné kryptoměny. Důvod byl jasný – působivě vysoký růst.

I když se dnes bitcoiny pohybují kolem hodnoty 33 000 USD, stále se jedná o dramatický nárůst z ceny 9 861 USD, na které byl bitcoin touto dobou minulý rok.

Investujete-li do bitcoinu právě teď, pak očekáváte, že spekulativní šílenství okolo kryptoměn jen tak neopadne a vy bitcoin budete pravděpodobně moci později znovu prodat za mnohem více, než kolik jste za něj zaplatili.

Nezapomínejte však, že nikdo neví, kdy vzrušení ze spekulativního investování zmizí. Poučením z posledních tří měsíců by mělo být to, že takových plánů na zbohatnutí, třebaže jsou lákavé, není snadné dosáhnout a vždy přichází s riziky.

TIP: ZAČNĚTE OBCHODOVAT S KRYPTOMĚNAMI

1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].

2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]

 

Exit mobile version