Hackeři, kteří se přihlásili o víkendu k odpovědnosti za hromadný útok ransomwaru, jenž pravděpodobně zasáhl nejméně 200 amerických společností, požadovali za obnovení dat 70 milionů dolarů v bitcoinech.
Požadavek na výkupné byl zveřejněn na darkwebu, který obvykle používá ruskojazyčný ransomwarový syndikát REvil. Minulý měsíc FBI obvinila stejnou skupinu z útoku na masokombinát JBS.
Předpokládá se, že REvil pronikl do miamské společnosti Kaseya, která se zabývá informačními technologiemi. Využil jejího přístupu ke klientským počítačům ke spuštění řetězové reakce, která se rychle rozšířila do stovek organizací po celém světě.
Postižených společností jsou údajně tisíce po celém světě, včetně škol, malých veřejných institucí, cestovních a volnočasových organizací a úvěrových družstev.
Na mezinárodní úrovni musel švédský řetězec s potravinami Coop v sobotu uzavřít stovky obchodů, protože jeho pokladny byly útokem vyřazeny z provozu.
Po vlně útoků ransomwaru požadujícího výkupné v bitcoinech v posledních měsících tak pravděpodobně můžeme očekávat zvýšený tlak zákonodárců na kryptoměny.
Americký prezident Joe Biden v sobotu uvedl, že nařídil zpravodajským službám, aby útok vyšetřily.
Americká agentura pro kybernetickou bezpečnost a bezpečnost infrastruktury (Cisa) uvedla, že „podniká kroky k pochopení a řešení nedávného útoku ransomwaru na dodavatelský řetězec“.
1) Aktivně obchodujte s kryptoměnami přes světového brokera
[VÍCE INFORMACÍ ZDE].
2) Pasivně kopírujte úspěšné investory s kryptoměnami
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]
3) Využijte vše v jednom: obchodní platformu, burzu, peněženku, staking, připravená portfolia, demo účet a další
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]